Blog

Spoločne ako jeden tím

Liga – 02.02.2019 – Ružomberok

Žiačky

V sobotu 2.2.2019 vycestovali žiačky na dvojzápas do Ružomberka. Zostava bola oslabená o niektoré hráčky a aj z tých, ktoré cestovali neboli niektoré v úplnom zdraví. Nálada však bola výborná. Dievčatá síce vedeli, že ich čaká ťažký súper, no boli odhodlané potrápiť ho a nevzdať sa.
Spočiatku to však vyzeralo presne naopak. V oboch zápasoch im ušiel začiatok. Potom začali bojovať naplno, no stratu sa im už nepodarilo dobehnúť.

V prvom zápase I.štvrtina 23:2, II. štvrtina 12:12, III. štvrtina 19:7, IV. štvrtina 18:12.

MBK Ružomberok : ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa 72:33 (35:14)

V druhom zápase dievčatá premrhali celý prvý polčas 48:8. Nefungovala prihrávka, prevládala slabá koncentrácia a zlyhala streľba. No záver bol fantastický. Na palubovku nastúpili ako znovuzrodené a druhý polčas síce iba o jeden bod, ale VYHRALI.

MBK Ružomberok : ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa 77:38 (48:8)

„To je dôkaz toho, že ak sa dokážu sústrediť všetky hráčky na ihrisku v rovnakom čase a vzájomne spolupracovať, je možné odolať aj zdatnému súperovi, ba možno časom aj získať víťazstvo. To však závisí od zodpovedného prístupu dievčat k tréningom, ku kolektívu a v neposlednom rade aj k vlastnému basketbalovému rastu. V tíme nestačí, ak bojujú iba jednotlivci…” vyjadrila sa trénerka Vančová.

Ruza_001 Ruza_002 Ruza_003 Ruza_004 Ruza_005 Ruza_006 Ruza_007 Ruza_008 Ruza_009 Ruza_010 Ruza_011 Ruza_012 Ruza_013 Ruza_014 Ruza_015 Ruza_017 Ruza_016