Blog

Staršie mini v Bochnii strieborné

Turnaj – 25.-27.01.2019 – Bochnia

Posledný januárový víkend sa uskutočnil medzinárodný turnaj v Bochnii. Pre naše staršie mini to bola veľká výzva, keďže sa v Poľsku hrá trochu iný basketbal – každý dotyk bol faul, osobná obrana bola len v náznakoch, problémy nám robili aj clony, ktoré sú v našej lige v tejto kategórii zakázané… No napriek všetkým týmto „nezhodám“ sme sa popasovali so svojimi súperkami viac než statočne.

Zo základnej skupiny sme postúpili z druhého miesta do semifinále, kde sme sa stretli s víťazom skupiny B, a tým bola Gdynia. Tento duel začal výborne pre Poľky, Ľubovnianky zostali zaskočené rýchlosťou a šikovnosťou súperiek. Oddychový čas však výborne dievčatá naštartoval a po polčase sme už viedli. Hnacím motorom s fantastickou atmosférou bola naša lavička a skvelí rodičia a tak sa nám podarilo dievčatá z Gdynie v tretej štvrtine zlomiť a záver zápasu sme už len s pokojom kontrolovali. Obrovská bola radosť po tomto stretnutí – s vedomím, že odídeme z turnaja s medailou sa zaspáva predsa len o čosi ľahšie.

Vo finále nás čakala domáca Bochnia, s ktorou sme sa stretli už v základnej skupine a tak sme vedeli, čo očakávať. Zápas začal veľmi opatrne na oboch stranách a po polčase na tabuli svietilo 18:18. Bojovalo sa na oboch stranách, no tretia štvrtina rozhodla v prospech domácich hráčok. Ľubovnianky už nenašli recept a Bochnianky si svoj náskok už nenechali ujsť.

Trénerka Kalakajová : „Poľský turnaj bol pre nás skvelou príležitosťou a dal nám veľa. Odohrali sme 5 výborných zápasov za tri dni, dievčatá to posilnilo fyzicky i mentálne. Užili sme si veľa skvelých emócií a to nám už nikto nevezme. Stále je na čom pracovať a zápasy v Bochnii to ukázali. Veľmi sa teším z 2. miesta, je to pre nás skvelý výsledok a obrovský zážitok.“

piatok

ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – ISWJ Wisła 94:16 (48:12)
Body: Haničáková 14, Kandráčová 12, Tulková 12, Mezešová 11, Hnátová A. 10, Sipková 8, Hnátová J. 6, Krulčíková 6, Rabatínová 4, Schultzová 4, Urbaňáková 3, Šimová 2, Turčániová 2

ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – MOSiR Bochnia 57 : 63 (29:36)
Body: Kalakajová 14, Haničáková 12, Mezešová 10, Hnátová J. 9, Kandráčová 5, Schultzová 4, Hnátová A. 2, Rabatínová 2, Tulková 2, Krulčíková 2

sobota

ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – UKS Żak Nowy Sącz  48:43 (27:15)
Body: Tulková 9, Schultzová 8, Haničáková 7, Rabatínová 6, Kandráčová 6, Krulčíková 4, Jančišinová 2, Kalakajová 2, Sipková 2, Hnátová A. 1, Mezešová 1

ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – Arka Gdynia 51:28 (22:17)
Body: Tulková 10, Haničáková 9, Hnátová A. 8, Kalakajová 7, Sipková 5, Hnátová J. 2, Kandráčová 2, Krulčíková 2, Mezešová 2, Rabatínová 2, Schultzová 2,

nedeľa

ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – MOSiR Bochnia 33:47 (18:18)
Body: Kalakajová 9, Schultzová 6, Haničáková 4, Tulková 4, Hnátová A. 2, Hnátová J. 2, Kandráčová 2, Krulčíková 2, Rabatínová 2

Kompletnú galériu obrázkov nájdete TU.

X. Medzinárodný basketbalový festival dievčat BOCHNIA CUP 2019
Súhrn výsledkov našich dievčat v kategóriách  <<< Staršie mini žiačky >>>   <<< Žiačky >>>