Blog

Dušičkový basketbal

Liga – 02./ 03.11.2019 – Rožňava / Košice

Staršie žiačky

Ani počas týchto sviatkov sme neleňošili a venovali sme svoj čas ďalším ligovým zápasom. V sobotu sme vycestovali so staršími žiačkami (2005 a ml.) do Rožňavy. Po dlhej, únavnej ceste sme sa nevedeli vôbec naštartovať. Prvá štvrtina bola jednoznačne v rukách súperiek (27:13). Po zlom začiatku sme sa nadýchli a ukázali, že aj my vieme hrať pekný basketbal. Druhú štvrtinu sme vyhrali (6:12) aj napriek likvidačnému zákroku na našu Lucku Svitanovú. V tretej (11:17) sa nám podarilo súpera dobehnúť celkové skóre 42:44. Posledná štvrtina začala vyrovnaním na 44:44, no tu sme už stratili silu bojovať. Únava? Strata koncentrácie? Slabá kondícia? Ťažko povedať. Rožňavčanky nás prevalcovali 5:21.

Takáto prehra poriadne zamrzí…

ŽBK Rožňava U15 – ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa 65:47 (33:25)
Bednárová N. 26b, Svitanová L. 8b, Balážová E. 4b, Vančová P. 3b, Solotruková S. 2b, Jančišinová L. 2b, Koterbová D. 2b, Pitoňáková D., Plavnická L.

Napriek tomu sme sa nenechali odradiť a v nedeľu sme sa statočne postavili zoči voči päťnásobným majsterkám Slovenska CBK Košice U15, na ich domácej pôde. Atmosféra bola výborná. Boj o každú loptu, vzájomná spolupráca a úspešné zakončenia hneď niekoľkých rýchlych protiútokov spestrili celý priebeh zápasu. Košičanky však naša snaha a odhodlanie nevyviedla z rytmu a hrali si svoju hru. Každú chybu nekompromisne potrestali košom.

„Nedostatkov bolo viac než dosť. Aspoň vieme, na čom budeme v blízkej budúcnosti intenzívne pracovať. No keby takto dievčatá zahrali včera proti Rožňave, jednoznačne by nad ňou vyhrali. skonštatovala trénerka Andrea Vančová.

CBK Košice U15 – ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa 130:35 (63:19)
Solotruková S. 12b, Bednárová N. 12b, Jančišinová L. 4b, Vančová P. 3b, Koterbová D. 2b, Pitoňáková D. 2b, Balažová E., Svitanová L

Liga – 03.11.2019 – Košice

Mladšie minižiačky

Nováčikom v tohoročnej ligovej súťaži je aj družstvo mladšie minižiačky (2009 a ml.), zložené s herne vyspelejších i menej skúsených hráčok. V úvodnom zápase proti CBK Košice U11 mal náš tím po celý čas víťazstvo na dosah ruky, keď ešte v tretej štvrtine stále viedol rozdielom desiatich bodov. Žiaľ náš bodový náskok pätica dievčat hrajúca v závere stretnutia nedokázala udržať a súper ho stiahol na remízový stav 40:40. V poslednej minúte zápasu nás súper aj pod veľkým tlakom domácej fanúšikovskej základne psychicky oslabil natoľko, že sme ho herne nedokázali prevýšiť a zápas sme prehrali rozdielom 4 bodov.

CBK Košice U11 – ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa 44:40 (štvrtiny 8:17, 13:2, 4:16, 19:5)
Najlepšie strelkyne zápasu sa stali Duháňová Timea 21 bodov a Havranová Miroslava 12 bodov.

„Napriek tesnej prehre som spokojná s výkonom hráčok, ktoré už majú čo-to odohraté – na ich dobrý výkon som sa spoliehala a nesklamali. Naopak aj naše mladé posily zabojovali. Bol to ich prvý ozajstný zápas a zvládli ho so cťou. Niektoré dokonca milo prekvapili a odvážne sa zapojili do hry.“ pochválila svoje zverenkyne trénerka Anna Bednárová.