Blog

Dramatický záver s víťaznou koncovkou

Liga – 23.11.2019 – Poprad

Mladšie minižiačky

V poradí druhým súperom mladších mini (r.2009 a ml.) v tohoročnej sezóne bol súper z Popradu. S pocitom iným než víťazným sme sa neplánovali vrátiť, a tak náš cieľ bol jasný – vyhrať. Popradské dievčatá sme si „očetovali“ už v prípravnom zápase pred sezónou, a tak sme si plánovali postaviť jednu hraciu päťku z hráčok vekovo o rok mladších, ktoré dopĺňajú potrebný počet hráčok v družstve. Náš plán však stroskotal vo chvíli, keď sa oproti nám postavil súper s 23-členným kádrom, nanajvýš aj s hráčkami, ktoré hrajú aj vyššie kategórie. Naše družstvo, ktorému chýbali 2 rýchle hráčky sme rozdelili do zmenených pätiek, ktoré tvorili 3 skúsenejšie a 2 začínajúce – mladšie hráčky, pričom v každej päťke sme mali len jednu hráčku pripravenú striedať.

Úvod zápasu bol náročný, dievčatá bojovali zo všetkých síl, no herne sa nám nedarilo ani v prihrávkach, ani v uvoľňovaní a ani v streľbe. Po prvej štvrtine bol tak stav 18:6 pre Poprad. Napriek prekvapivému začiatku i ďalšiemu priebehu hry, treba dievčatá pochváliť, že zvládli zložitú situáciu jak kondične, tak hlavne psychicky. Zvlášť chcem pochváliť výkon dievčat hrajúcich v tretej štvrtine – Lucku P. , Anetku V., Tamaru Z., Zuzku Š. a Veroniku J., ktoré napriek prehre 14:1 odohrali štvrtinu s veľkým nasadením bez našich najlepších hráčok, ktoré sme si nechali do záverečnej štvrtiny. Dievčatá zvládli dobrú obranu, aj keď útok sa veľmi nedaril. Doplatili sme na nepresné prihrávky a medzery v hre 1:1.

Záver bol dramatický. Všetci sme sa spoliehali na herné akcie Mirky H. a Timy D., ktorým to spolu na ihrisku herne funguje a žiaľ, museli prvé tri štvrtiny odohrať v rozdielnych päťkách, a tiež na ostatné tri dievčatá, ktoré zvládli svoju úlohu jak v útoku, tak i v obrane. Podarilo sa nám 22 bodmi stiahnuť bodové manko z tretej štvrtiny a zvíťaziť rozdielom 7 bodov.

BAM Poprad – ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa  43:50  (po štvrtinách 18:6, 3:21, 14:1, 8:22)

Strelkyne zápasu: M. Havranová 32b, T. Duháňová 13b, A. Virostková 3b, V. Jachmanová a T. Štucková 2b.